Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Jak sprawdzić czy posiadam oryginalne czy fałszywe znaczki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milusinski

PostWysłany: Sro Lut 12, 2020 19:24    Temat postu: Jak sprawdzić czy posiadam oryginalne czy fałszywe znaczki? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile
Jak wyżej w temacie, jak mam sprawdzić czy nie mam fałszywek? Mam, gdzieś 200 znaczków - głownie polskie: seria z 1976 i 1982 i parę innych też z PRLu, oprócz tego trochę amerykańskich i cztery chińskie. Wszystkie znaczki są czyste z klejem, bez podlepki. Kupiłem je głownie na OLX i Allegro. Poniżej załączam linki do zdjęć moich znaczków.

Czekam na komentarze i pozdrawiam. Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Lut 13, 2020 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fałszowane są znaczki, których ceny pojedynczych egzemplarzy idą w setki czy tysiące złotych. Nikt o zdrowych zmysłach nie sfałszuje znaczka, który wart jest grosze - a tylko takie znajdują się w Twojej kolekcji. Możesz więc już sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy posiadasz w swoim zbiorze jakieś fałszerstwa.
Powrót do góry
milusinski

PostWysłany: Czw Lut 13, 2020 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info.

Co do tego ze moje znaczki sa warte grosze - wydaje mi sie, ze to nie problem, chyba najwazniejsze, ze sprawia mi frajde ich zbieranie. Po za tym ja dopiero zaczynam przygode z filatelistyka, wiec nie ryzukuje narazie z kupnem jakis drogich znaczkow.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Czw Lut 13, 2020 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milusinski napisał:
Dzieki za info.

Co do tego ze moje znaczki sa warte grosze - wydaje mi sie, ze to nie problem, chyba najwazniejsze, ze sprawia mi frajde ich zbieranie. Po za tym ja dopiero zaczynam przygode z filatelistyka, wiec nie ryzukuje narazie z kupnem jakis drogich znaczkow.

Pozdrawiam.

i bardzo dobre podejście Smile pozdrawiam
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Pią Lut 14, 2020 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli zbieram znaczki, bo lubię - tak, to bardzo sympatyczne podejście! Najgorzej, jak kogoś interesuje tylko jakie znaczki kupić, żeby za kilka lat z zyskiem sprzedać, czyli lokata kapitału zamiast filatelistyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
m^2

PostWysłany: Pią Lut 14, 2020 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fałszerstwa na szkodę zbieraczy dotyczą z zasady, jak pisał już Kolega Voyteck, znaczków o wysokiej cenie katalogowej. Fałszerstwa na szkodę poczty są natomiast poszukiwane przez filatelistów.
Zazwyczaj większość z nas, filatelistów, zaczynała od zbierania znaczków bo nam się one podobały. Czas zdecyduje czy wytrwasz w tym hobby i czy zaczniesz zbierać znaczki o wyższej wartości.
Życzę wytrwania, bo to fajne hobby.
Powrót do góry
Taz002

PostWysłany: Pon Mar 02, 2020 20:15    Temat postu: Re: Jak sprawdzić czy posiadam oryginalne czy fałszywe znacz Odpowiedz z cytatem

Witam kolego "milusinski"
Na pewno wszystkie twoje walory są prawdziwe, są to pospolite znaczki PRL drukowane w dużych nakładach, nikt takich nie fałszuje, ale na początek może być. Fajnie, że ktoś w dzisiejszych czasach zaczyna przygodę z filatelistyką, więc proszę się nie śmiać, bo każdy z nas podobnie zaczynał. Proponuję kupić na początek sobie katalog Fischer i pincetę, sprawdzić stan znaczków poszukać rzadkich znaków wodnych, ząbkowań, błędów, kolorów, itp... w katalogu jest dość dokładny opis. Można z pospolitego zbioru stworzyć całkiem fajną kolekcję. W ten sposób być może zainteresujesz się dogłębniej, fajnie, że jesteś, fajnie, że się interesujesz filatelistyką, dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
PrawdziwyPolak

PostWysłany: Pią Mar 06, 2020 07:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam dodatkowe pytanie, które mam nadzieje rozwinie całą dyskusję. Abstrahując od tego, że co to właściwie za różnica czy znaczek jest oryginalny czy podrabiany, chciałem zapytać czy jest gdzieś jakieś opracowanie, zrbiór, praca naukowa na temat sposobów zabezpieczania znaczków?

Jeśli chodzi o zabezpieczenia papierów, to istnieje wiele rodzajów, od znaków wodnych, nitek, farb IR, farb UV, czy nawet wkładania cienkiej i niewidocznej warstwy kolorowego papieru między wierzchnią i spodnią warstwę, tak, że widać to doiero poprzerwaniu.

Chciałem dopytać, jakie z tych metod, od kiedy i gdzie były stosowane w znaczkach pocztowych?
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pią Mar 06, 2020 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voyteck napisał:
Fałszowane są znaczki, których ceny pojedynczych egzemplarzy idą w setki czy tysiące złotych. Nikt o zdrowych zmysłach nie sfałszuje znaczka, który wart jest grosze - a tylko takie znajdują się w Twojej kolekcji. Możesz więc już sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy posiadasz w swoim zbiorze jakieś fałszerstwa.

A jednak:
Miasta polskie - Toruń, zaledwie 1,20
czy też fałszerstwo "bydgoskie" taż na popularnym znaczku.
niekiedy można trafić przez przypadek na twórczość radosną, nic tylko szukać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: